XXX Wyścig Rowerowy Małe Ciche: Sukces i Integracja Społeczności

16 czerwca 2024 roku w Małem Cichem odbył się XXX Wyścig Rowerowy. Organizatorem zawodów był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Murzasichlu, a współorganizatorem Gmina Poronin.
Wydarzenie tradycyjnie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodzin oraz zgromadziło wielu uczestników z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Celem wyścigu jest popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Impreza służy również integracji społeczności lokalnej, stanowiąc doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.
W tegorocznym wyścigu wzięło udział 106 zawodników, w tym 28 dziewczynki i 78 chłopców. Zgodnie z regulaminem, amatorzy kolarstwa startowali w sześciu grupach wiekowych. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy mogli cieszyć się dobrą zabawą. Każdy start rowerzystów dostarczał wielkich emocji, a rywalizacja najmłodszych zawodników, którzy dzielnie pokonywali dystans około 150 metrów wraz z rodzicami lub opiekunami, szczególnie poruszyła kibiców. Najstarsi uczestnicy mieli do przejechania około 4 kilometrów, a wszyscy rywalizujący starali się jak najlepiej wypaść w zawodach i stanąć na podium.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Najszybsi uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali medale i dyplomy. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 6, dostali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt sportowy, zabawki, vouchery do lokalnych term, stacji narciarskich, lokali gastronomicznych i producenta obuwia sportowego, okolicznościowe bufy. Ponadto wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali upominki.
Zakup atrakcyjnych nagród był możliwy dzięki wsparciu sponsorów: Stacja Narciarska Małe Ciche, Bukovina Terma Hotel Spa, Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, Pełnomocnik do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Poronin, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Termy Szaflary, Termy Zakopiańskie, Willa Leśny Potok w Poroninie, Hotel Kopieniec, Andrzej Józef Gut-Mostowy, Jadwiga Łukaszczyk, Podhalański Bank Spółdzielczy Zakopane, Bank Karpatia, ksiądz Marek Stachura, Chata Przygody w Nowym Targu, Fabryka Talentów w Kościelisku, Klub Sportowy Eve Nement w Zakopanem, Sklep i Serwis Rowerowy „Sawera” w Nowym Targu, Chochołowskie Termy, Jambor pamiątki regionalne, EMPAK Łukasz Majerczyk, Park Trampolin w Nowym Targu, Tatrzański Park Narodowy, Kawa i Zabawa w Poroninie, Górskie Rarytasy-Joanna i Andrzej Chowaniec, Kino Tatry w Nowym Targu, ZGÓRBURGER w Poroninie, Hotel Tatra w Zakopanem, Pizzeria MONDO w Murzasichlu, Karczma Bacówka w Zakopanem, Top Brand - Sklep z Obuwiem i Odzieżą, Wojas-producent obuwia, Wiesława Młynarczyk Sklep Sportowy w Zakopanem, Berdax w Poroninie, Zakoatrakcje w Zakopanem, Stacja Narciarska "Hajduk", Agencja reklamowa ProArt, Ubezpieczenia Piotr Łacek, Sklep Sportowy DIDOSPORT.
Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zadbała o to, aby rowerzyści nie pojechali do domu głodni. W organizacji zawodów pomocy technicznej udzielili Ochotnicze Straże Pożarne w Małem Cichem, Stasikówce i Murzasichlu, Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem, Ratownictwo Medyczne z Zakopanem oraz pan Zbigniew Budz z Murzasichla.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzasichlu serdecznie dziękują wszystkim biorącym udział w organizacji XXX Wyścigu Rowerowego Małe Ciche, który w tym roku zamiast jesienią odbył się na wiosnę.

Poczekaj chwilkę...
Kopiuj link Wyślij e-mail Messenger Whatsapp