Wycieczka na Górny Śląsk

Jak ciężka jest praca górników? Czym charakteryzują się tradycyjne domy rodzin górników? Jak powstała nasza planeta? Na te pytania zdecydowanie umieją odpowiedzieć uczniowie klasy 6 i 8, którzy 4 czerwca wzięli udział w wycieczce na Górny Śląsk. Program wyjazdu obejmował wiele atrakcji edukacyjnych i kulturalnych.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii górnictwa i poznać tajniki pracy górników. Zwiedzanie kopalni i interaktywne zajęcia pozwoliły uczestnikom na bliższe zrozumienie wyzwań i codzienności pracy pod ziemią.

Kolejnym etapem było zwiedzanie jednego z osiedli górniczych Nikiszowiec. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądają tradycyjne domy górników.

Na zakończenie wycieczki, uczniowie udali się do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Seans astronomiczny w nowoczesnym planetarium dostarczył nie tylko wiedzy o kosmosie, ale również niezwykłych wrażeń wizualnych.

Poczekaj chwilkę...
Kopiuj link Wyślij e-mail Messenger Whatsapp