Zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy

zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy

17 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy. Przeprowadzone zostały przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Murzasichlu: Jakuba Łukaszczyka i Mateusza Łukaszczyka - absolwentów naszej szkoły.
Podczas spotkania uczniowie poznali działanie defibrylatora, mogli przymierzyć strój strażaka, ale przede wszystkim zdobyli wiedzę z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Chętnie brali udział w ćwiczeniach sprawdzających stan poszkodowanego oraz wykonywania RKO, czyli resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie o imieniu Ania.
Dziękujemy Mateuszowi i Kubie za ciekawie i rzeczowo przeprowadzone szkolenie. Pozdrawiamy Wszystkich Druhów Strażaków z OSP Murzasichle, życząc zdrowia i sił potrzebnych do wykonywania tak ważnej służby!