Książka moim przyjacielem

Wczoraj w Gminnym Publicznym Przedszkolu w Murzasichlu Rodzice wraz z swoimi pociechami z grupy Liski wzięli udział w zajęciach otwartych pt. "Książka moim przyjacielem". Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz pogłębianie więzi między Rodzicem i Dzieckiem. Uczestnicy wysłuchali treść listu otrzymanego od "Przyjaciółki Książeczki". Następnie Rodzice czytali zagadki oraz fragmenty bajek. W tym dniu dzieci poznały zasady korzystania z książek, odbyła się również zabawa ruchowa - slalom z książką na głowie - było to wbrew pozorom trudne wyzwanie, jednak wszystkie zadania poszły dzieciom rewelacyjnie. Korzystając z dzisiejszego święta, wprowadziliśmy do naszej grupy bajkoterapię, czyli wędrującą książkę pt. "Bajki uśmiechanki". Książka, którą czytamy, przenosi nas do innego świata, uczy nowych rzeczy, rozwija wyobraźnię. Czytanie to naprawdę cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu dzieci z rodzicami.
Na zakończenie spotkania Dzieci wraz Rodzicami wykonały własnoręczną zakładkę do książek.

To był dzień pełen bardzo pozytywnych emocji!