Copyright 2019 - .

Akcja w ramach wolontariatu pod hasłem „Ubrania dla osób potrzebujących”

 

"Dom jest tam, gdzie światło w oknie, tam, gdzie ktoś kochany czeka, gdzie z kimś bliskim dzielę troskę, kromkę chleba, kubek mleka”.
/Maria Kuśnierz/

Informujemy, że 4 grudnia pani Anna Skupień i Krystyna Liptak koordynatorki projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przekazały paczkę z darami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja „Marzycielska Polska”

 

Uczniowie naszej szkoły oraz wolontariusze biorą udział w ogólnopolskiej akcji, która polega na pisaniu listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Nasi wolontariusze przedstawili profile dzieci oraz historie ich choroby. Każda klasa dostała dane jednego dziecka, któremu w sposób szczególny będzie chciała sprawić przyjemność pisząc list lub kartkę. Chcemy zgodnie z ideą akcji wesprzeć chore dzieci w walce i zmaganiu się z chorobą. Ponadto mamy nadzieję, że wzbudzimy dużo empatii w naszych dzieciach oraz uwrażliwimy na chorobę drugiego człowieka. Akcja nie jest jednostronna- ponieważ przynosi dzieciom wiele radości, a osobom pomagającym poczucie spełnienia potrzeby bycia dobrym.

Więcej o akcji

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

To święto ustalone przez ONZ obchodzone jest corocznie i poświęcone wszystkim osobom niepełnosprawnym. W tym dniu nasi wolontariusze przygotowali prelekcje na ten temat. Działania te miały na celu zwiększyć świadomość rówieśników w tej kwestii oraz przekonać ich, jakie korzyści płyną z integracji z tymi osobami na każdym aspekcie życia. Taka prelekcja została zaprezentowana w każdej klasie. Ponadto, uczniowie przygotowali gazetkę na korytarzu szkolnym, która została poświęcona osobom niepełnosprawnym.

Czytaj więcej...

Akcja pod hasłem „Odblaski dla Afryki”

 

Informujemy, iż organizujemy zbiórkę odblasków dla uczniów szkół w Ghanie. Nasi wolontariusze 29 listopada przedstawili uczniom dramatyczną sytuację dzieci mieszkających w Afryce, które wracając późno ze szkoły lub pracy, muszą iść po ulicy, ponieważ w tym afrykańskim kraju nie ma chodników.

Czytaj więcej...

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

 

Podsumowanie akcji pod hasłem „ Mikołajkowa zbiórka prezentów”.
Akcja ta była dla nas wyjątkowa, ponieważ miała na celu zebranie prezentów dla nieuleczalnie chorych dzieci. Sytuacja życiowa chorych dzieci i ich rodzin wzbudziła nasze współczucie i zrozumienie trudu i cierpienia tych osób. Mamy nadzieje, że dzięki naszej pomocy wywołamy uśmiech na twarzach dzieci i ich rodzin,które ze względu na chorobę znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.
Dziękujemy całej społeczności Murzasichla, rodzicom, dzieciom, nauczycielom i wszystkim, którzy wsparli naszą akcje. Informujemy również, iż nasi wolontariusze 24 listopada zebrali 1814 złotych, za które zostały zakupione prezenty (protokół i rachunki dostępne są w szkole). Ponadto otrzymaliśmy wiele darów i artykułów, których życzyli sobie rodzice. Dziękujemy ks. proboszczowi Markowi Stachurze za okazaną pomoc, jak również za zakup na ten cel pięknych kalendarzy, których sprzedaż zasiliła finansowo naszą akcję.

Czytaj więcej...

f t g m