Copyright 2021 - .

Pamiętacie akcję "UBRANIA DO ODDANIA"?

Na teren naszej szkoły można było przywieźć używane lub nowe ( nie zniszczone) ubrania, które zostały przekazane organizacji: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu. Kilogramy zostały przeliczone na złotówki i przeznaczone na zbiórkę dla chorej 10- letniej Sabinki.
Dziękujemy darczyńcom!

Dotarła do nas informacja od organizatora zbiórki:
Cześć Szkoła Podstawowa im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu!
Świetna robota! Na pasku postępu w kampanii "Wesprzyj 10-letnią Sabinkę w walce o wzrok. Nie bądź bałaganiuch - oddaj ciuch! " pojawiła się kwota 29,95 zł dzięki Twojej darowiźnie! 
Dziękujemy za zaufanie i w imieniu wspartej Organizacji charytatywnej za okazaną pomoc. Dzięki takim osobom jak Ty niemożliwe nie istnieje .
https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/817

Akcja pod hasłem "Wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły".


Już po raz drugi zorganizowaliśmy akcję dla naszych wolontariuszy. Ich zadaniem było wykonanie pomocy dydaktycznych, które mają na celu uatrakcyjnić zajęcia młodszym uczniom. Dla nas, nauczycieli, była to ważna akcja, ponieważ doskonale wiemy, że pomoce dydaktyczne, zwłaszcza te nowe, atrakcyjne, ciekawe i oryginalne wpływają na lepsze zapamiętanie ćwiczonego materiału. Wolontariusze wykazali się dużą kreatywnością tworząc różnorodne materiały dydaktyczne. Z kolei nasze zaplecze pomocy dydaktycznych powiększyło się, co oznacza, że będziemy skuteczniej pracować.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Mikołaja Kareusa

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”
Dziękujemy z całego serca za udział w zbiórce na rzecz pomocy dla Mikołaj Kareusa, która odbyła się 28 lutego i 3 marca 2021 r. przed kościołem w Murzasichlu. Zbiórka powstała z inicjatywy pani Moniki Pawlikowskiej oraz księdza proboszcza Marka Stachury. Do akcji przyłączyli się nasi wolontariusze. Miło nam poinformować, że do puszek została zebrana kwota 5452,70 zł. Dziękujemy całej społeczności Murzasichla oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do tej cudownej akcji. Cała kwota została przelana na konto fundacji do której należy chłopiec.

Czytaj więcej...

Pomaganie przez ubranie

 

W terminie od 8 do 31 marca szkolny wolontariat organizuje zbiórkę odzieży nowej i używanej (czyste, niezniszczone, bez dziur, plam i zmechaceń).
Co należy zrobić?
1. Przygotować ubrania/rzeczy/akcesoria z garderoby.
2. Przygotowane rzeczy przynieś do szkoły i pozostawić u pań woźnych na głównym korytarzu.
Każde 1 kg ubrań to 2 zł przekazane dla Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na mukowiscydozę. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Wspólnie zróbmy coś dobrego!

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Akcja trwa! W niedzielę 28 lutego 2021r. po mszach św. przy kościele parafialnym w Murzasichlu, nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli kwestę, która ma na celu pomoc Mikołajowi w walce z chorobą. Osoby o wielkim sercu, które chcą dołożyć się do zbiórki mogą to jeszcze zrobić w niedzielę 7 marca 2021r. w w/w miejscu. Pamiętajcie: DOBRO POWRACA!

f t g m