Copyright 2023 - .

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – to Małopolski Projekt przygotowujący uczniów klas VI, VII, VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do niesienia pomocy potrzebującym. Został on objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Krakowa, Arcybiskupa Archidiecezji Krakowa oraz Biskupa Tarnowskiego.

W tegorocznej, XV już edycji projektu, wzięło udział 195 szkół województwa małopolskiego.  Decyzją Rejonowej Komisji Oceniającej zrealizowany przez naszych wolontariuszy projekt, został zaliczony do 10 najlepszych w rejonie nowotarskim i  zakwalifikowany do prezentacji rejonowych, które odbyły się w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w dniu 11 maja 2022 r.

Uczniowie, pod okiem swoich nauczycieli, przez cały rok szkolny bezinteresownie pomagali potrzebującym, natomiast w dniu dzisiejszym przygotowali prezentację swoich całorocznych działań. Prezentacja projektu wolontariuszy z Murzasichla i Małego Cichego nosi tytuł „Miłosierdzie kluczem do nieba”. Nasi uczniowie z zaangażowaniem przedstawili wartości, którymi należy się kierować, by wejść do nieba. Poprzez zastosowanie symboli w przekazie zwrócili również uwagę na pokój, który jest nam obecnie tak potrzebny na świecie.

Opiekunkami projektu były p. Krystyna Liptak i p. Dorota Króliszewska.

Jesteśmy dumni z naszej wrażliwej na potrzeby  drugiego człowieka młodzieży  i gratulujemy im ciekawego występu.
Z niecierpliwością i nadzieją czekamy, by nasz projekt przeszedł kolejne, finałowe eliminacje!

Wyróżnienie uczniów przez p. Wójt

Miło nam poinformować, że w gronie uczniów, którzy najlepiej napisali egzaminy ósmoklasisty w całej gminie Poronin znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Natalia Pawlikowska i Patryk Łacek. Zostali oni wyróżnieni przez Panią Anitę Żegleń, Wójta Gminy, podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 12 lipca 2022 roku. Wszystkim uczniom gratulujemy  wyników, a przyszłym absolwentom naszych szkół, by napisali egzaminy na równie wysokim poziomie 💗

XXIV Konkurs Recytatorsko- Gawędziarski im. Anieli Gut-Stapińskiej

22 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XXIV Konkursie Recytatorsko- Gawędziarskim im.Anieli Gut-Stapińskiej w Filii GOK w Suchem.
Z przyjemnością informujemy, że zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie. Stanisław Stoch z kl. II a recytował wiersz Antoniny Łacek "Gazdówka" i zajął I miejsce, Krystian Budz z kl. IV wystąpił z wierszem Antoniny Łacek "Dziadek babce" i zajął II miejsce. Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice: Zofia Palarska z kl. IV za recytację utworu Antoniny Łacek" W strykowej izbie" i Natalia Łukaszczyk z kl VIII a za występ z wierszem Zofii Roj-Mrozickiej "Ni ma".
Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

V Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniach 28-29-30 marca 2022r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Języka Angielskiego, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych Gminy Poronin.
Głównym celem tego wydarzenia było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystywaniu zdobytej wiedzy.
Konkurs w klasach I-III przygotowała p.Barbara Adamska-Kliszcz, natomiast organizatorem rywalizacji w klasach IV-VI i VII-VIII oraz koordynatorem całego konkursu była p. Hanna Zawiałów.
Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom, wykazując się wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie, którzy zajęli I-III miejsce w poszczególnych kategoriach, otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy - dyplomy okolicznościowe oraz drobne upominki. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania p. Anicie Żegleń, Wójt Gminy Poronin za życzliwość i wsparcie w zorganizowaniu konkursu - sfinansowanie nagród dla uczestników🌷. Dziękujemy także naszej Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczniów biorących udział w wydarzeniu🌹.
W pierwszym dniu do konkursu przystąpiło 14 uczniów klas I-III. Poniżej prezentujemy wyniki:
I miejsce: Jan Gondek SP Stasikówka
II miejsce: Karolina Majerczyk SP Murzasichle
III miejsce: Oliwia Zaliński SP Ząb
We wtorek z zadaniami konkursowymi zmierzyło się 15 uczniów klas IV-VI. A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Zuzanna Żegleń SP Poronin
II miejsce: Aleksandria Kula SP Nowe Bystre
III miejsce: Daria Bryniarska SP Ząb
W środę do konkursu przystąpiło najwięcej, bo aż 18 uczniów klas VII-VIII ze wszystkich szkół Gminy Poronin. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Agata Dorula SP Murzasichle
II miejsce: Julia Libera SP Ząb
III miejsce: Amelia Kunat SP Ząb
Wszystkim zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy 🏆i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach językowych. Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie uczestników i opiekę nad uczniami🌺. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Turniej Zimowy Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin 2022

Murzasichle nie miało sobie równych w Turnieju Zimowym Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin 2022. ⛷
Nasi uczniowie znaleźli się wśród nagrodzonych w slalomie gigancie, drużynowym torze przeszkód i bajkowym zjeździe na jabłuszku.
Najwyższe miejsce na podium w slalomie gigancie wywalczyli: Patryk Łacek-I miejsce, Szymon Budz- II miejsce, Ewelina Gał- II miejsce i Angelika Strama- III miejsce.
Równie dobrze spisali się Wojciech Pawlikowski- IV miejsce i Oliwia Skupień.
W drużynowej konkurencji na torze przeszkód nasza szkoła z drużyną z klasy IV zajęła zaszczytne V miejsce.
Niezwykle dobrze wypadli również uczniowie klasy III, a wśród nich wyróżniona została Ania Łukaszczyk jako biedroneczka.
Nagrody zwycięzcom osobiście wręczał Mikołaj Pawlak- Rzecznik Praw Dziecka oraz Anita Żegleń-Wójt Gminy Poronin.
Gratulujemy! 🏆👍