Copyright 2020 - .

Warsztaty świąteczne w przedszkolu

 

Nasze wolontariuszki 13 grudnia zorganizowały warsztaty świąteczne w przedszkolu. Wolontariuszki przygotowały pomoce na warsztaty, podczas których wykonały ozdoby choinkowe wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Kolędowanie z przedszkolakami połączone z warsztatami plastycznymi to dobra okazja do poświecenia swojego czasu dla drugiego człowieka. Spotkanie to miało na celu pokazanie, że poprzez pomoc w wykonywaniu ozdób choinkowych młodzież może być autorytetem dla najsłodszych uczniów naszej szkoły.

Przedszkolaki w Laponii

 

Dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 uczestniczyły w kolejnych WARSZTATACH PODRÓŻNICZYCH, tym razem dotyczących LAPONII ORAZ WIOSKI ŚW. MIKOŁAJA. Dzieci poznały bardzo wiele ciekawostek, np. co to są dni i noce polarne? To tu, przez Laponię, przechodzi Koło Podbiegunowe, gdzie zamieszkał Santa Claus, czyli Joulupukki, a nam dobrze znany jako Św. Mikołaj. Ale co trzeba zrobić, aby otrzymać od niego prezent? Kto nad tym wszystkim czuwa? Jak zdąża nasz czas i jak to robi, że udaje mu się obdarować w jedną noc tyle dzieci na świecie? Zapewne pomagają mu w tym elfy.

Czytaj więcej...

Jak zabawa, to zabawa

 

Przedszkolaki świetnie bawiły się przy skocznej muzyce dziecięcych przebojów. Były wróżby andrzejkowe i mały poczęstunek, który przygotowali niezastąpieni rodzice przedszkolaków. Dziękujemy, wszystko pysznie smakowało.

Czytaj więcej...

"Misiu mniam mniam, misiu mniam mniam..."

Przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowe Misia. Był taniec - przytulaniec ze swoim misiem, zagadki o misiach z bajek i małe co nieco w postaci miodku, misiów Haribo i lubisiów.

Czytaj więcej...

f t g m