“Rowerzyści na start!”

17 października 2021 r., po dwóch latach przerwy, w Małem Cichem odbył się XXVIII Jesienny Wyścig Rowerowy. Wydarzenie to tradycyjnie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zgromadziło wielu uczestników z Powiatu Tatrzańskiego i nie tylko. Od lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych na Podhalu. Celem wyścigu jest popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Impreza jest nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale służy również integracji społeczeństwa lokalnego.
W tegorocznym wyścigu wzięło udział 93 zawodników - 35 dziewczyn i 58 chłopców. Zgodnie z regulaminem startowali oni w sześciu grupach wiekowych.
Pogoda w tym roku dopisała, więc wszyscy mogli cieszyć się dobrą zabawą. Każdy start rowerzystów dostarczał wielkich emocji. Najbardziej jednak poruszyła kibiców rywalizacja najmłodszych zawodników, którzy dzielnie wraz z rodzicami lub opiekunami próbowali pokonać dystans około 150 metrów i dotrzeć do mety. Z każdą kolejną grupą wiekową dystans się wydłużał. Najstarsi uczestnicy mieli do przejechania około 4 kilometrów. Wszyscy rywalizujący starali się jak najlepiej wypaść w zawodach i stanąć na podium. Wyniki prezentowały się następująco:

Grupa I - rocznik 2017 i młodsze - dziewczynki

II miejsce - Zuzanna Moszczyńska - Poronin
Grupa VI - rocznik 2007 - 2008 - chłopcy
I miejsce - Jakub Machunik - Poronin

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dzięki licznym sponsorom startujący otrzymali dyplomy i puchary oraz cenne nagrody (m.in. vouchery do lokalnych term, stacji narciarskich i lokali gastronomicznych, sprzęt sportowy, okolicznościowe bufy) o łącznej wartości około 30 tys. zł

Przedstawiciele Rady Rodziców zadbali o poczęstunek, a kibice o wspaniałą atmosferę. Patronat medialny nad imprezą objął lokalny portal internetowy www.podhale24.pl .
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Murzasichlu serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu , w szczególności:

- za wsparcie materialne sponsorom: p. Januszowi Pawlikowskiemu Radnemu Powiatu Tatrzańskiego, p. Edwardowi Siarce Posłowi na Sejm RP, Bukovina Terma Hotel Spa, Termom Szaflary, Stacji Narciarskiej Murzasichle-Ski, Stacji Narciarskiej Małe Ciche, Gminnemu Pełnomocnikowi ds. Zapobiegania i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, Wyciągowi narciarskiemu “Błociska”, Producentowi Odzieży Sportowej Berdax, Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Firmie „Wo-Ma”, Karczmie “u Wiktora”, Sklepowi “Lewiatan” Murzasichle, Sklepowi i Serwisowi Rowerowemu „Sawera”, Przedsiębiorstwu Handlowemu „Pakfol”.
- za swój czas i pomoc w organizacji wyścigu, m.in. zabezpieczenie terenu, poczęstunek: Stacji Narciarskiej Małe Ciche, Pizzerii „Andreo”, Ochotniczej Straży Pożarnej Małe Ciche i Murzasichle, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Radzie Rodziców.
Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy. Życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Fotografie udostępnione ze strony https://www.poronin.pl