Copyright 2023 - .

Tropy i ślady

 

7 listopada 2018 r. klasa II pod opieką pani Beaty Budz odwiedziła Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem. Dzieci, w ramach programu TPN- u „Bliżej Tatr” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych tropom i śladom zwierząt. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie słuchali opowieści pani Beaty Bańki ( pracownika centrum) o mieszkańcach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zajęcia urozmaicane były zwiedzaniem ekspozycji przyrodniczych, filmami, ćwiczeniami praktycznymi i grą terenową. Największą atrakcją była „Sala odkryć”, w której poprzez zabawę dzieci zgłębiały tajemnice tatrzańskiej przyrody.

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji: „Oddaj książkę i zrób coś dobrego dla drugiego”

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji pod hasłem
„Oddaj książkę i zrób coś dobrego dla drugiego”❤️
Zebraliśmy 173 książeczki, które zostały spakowane przez wolontariuszy. W najbliższym czasie książeczki zostaną przekazane dzieciom przebywającym w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Celem naszej akcji jest stworzenie biblioteczki szpitalnej na oddziale pediatrycznym.
Wierzymy, że nasza akcja nie tylko uprzyjemni dzieciom czas pobytu w szpitalu, ale stanie się również okazją do promowania czytelnictwa oraz wspólnie spędzonego czasu z rodzicami. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
„ Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje....” - Jan Paweł II❤️
 

Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa

W dniach 18-19 października klasy 8a, 8b i 7 wraz z wychowawczyniami wybrały się w ramach projektu Poznaj Polskę na wycieczkę do Krakowa. Była to doskonała możliwość poznania piękna dawnej stolicy. Młodzież zobaczyła Smoczą Jamę, Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski Państwowe Zbiory Sztuki, gdzie zwiedziła Katedrę Wawelską - miejsce koronacji królów Polski oraz ich pochówku. Zwiedziła także dziedzińce zamkowe i wspięła się na wieżę, by zobaczyć Dzwon Zygmunt. Następnie uczniowie udali się na spacer przez historyczny zespół miasta Krakowa, przeszli przez trakt królewski na największy na świecie rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Na zakończenie przespacerowali się ulicą Floriańską wraz z pięknie odrestaurowaną Bramą Floriańską.
Drugiego dnia udali się na dalsze zwiedzanie Małopolski. Pierwszym punktem na liście był Kopiec Kościuszki wraz z otoczeniem. Jest to pomnik historii, unikatowy fort cytadelowy, który spełniał funkcje obronne. Podczas spaceru zobaczyli niezapomnianą panoramę dawnej stolicy Polski. Następnie przejechali do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedzili wraz z przewodnikiem oddział Zamku Królewskiego na Wawelu czyli Zamek w Pieskowej Skale. Po południu udali się na spacer przez malowniczą Dolinę Prądnika, gdzie mogli podziwiać piękno polskiej przyrody.
 

XXVIII Jesienny Wyścig Rowerowy

“Rowerzyści na start!”

17 października 2021 r., po dwóch latach przerwy, w Małem Cichem odbył się XXVIII Jesienny Wyścig Rowerowy. Wydarzenie to tradycyjnie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zgromadziło wielu uczestników z Powiatu Tatrzańskiego i nie tylko. Od lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych na Podhalu. Celem wyścigu jest popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Impreza jest nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale służy również integracji społeczeństwa lokalnego.
W tegorocznym wyścigu wzięło udział 93 zawodników - 35 dziewczyn i 58 chłopców. Zgodnie z regulaminem startowali oni w sześciu grupach wiekowych.
Pogoda w tym roku dopisała, więc wszyscy mogli cieszyć się dobrą zabawą. Każdy start rowerzystów dostarczał wielkich emocji. Najbardziej jednak poruszyła kibiców rywalizacja najmłodszych zawodników, którzy dzielnie wraz z rodzicami lub opiekunami próbowali pokonać dystans około 150 metrów i dotrzeć do mety. Z każdą kolejną grupą wiekową dystans się wydłużał. Najstarsi uczestnicy mieli do przejechania około 4 kilometrów. Wszyscy rywalizujący starali się jak najlepiej wypaść w zawodach i stanąć na podium. Wyniki prezentowały się następująco:

Grupa I - rocznik 2017 i młodsze - dziewczynki
I miejsce - Aleksandra Majerczyk - Murzasichle
II miejsce - Małgorzata Polak - Małe Ciche
III miejsce - Maria Pawlikowska - Małe Ciche
Grupa I - rocznik 2017 i młodsze - chłopcy
I miejsce - Franciszek Bucki - Bukowina Tatrzańska
II miejsce - Wiktor Wyrostek - Poronin
III miejsce - Maciej Górz - Małe Ciche
Grupa II - rocznik 2015 - 2016 - dziewczynki
I miejsce - Hanna Majerczyk - Murzasichle
II miejsce - Karolina Stoch - Poronin
III miejsce - Maria Galica- Małe Ciche
Grupa II - rocznik 2015 - 2016 - chłopcy
I miejsce - Wojciech Teper
II miejsce- Adrian Pawlikowski - Murzasichle
III miejsce - Karol Strzęp - Małe Ciche

Grupa III - rocznik 2013 - 2014 - dziewczynki
I miejsce - Anna Pawlikowska - Małe Ciche
II miejsce- Elżbieta Gał - Małe Ciche
III miejsce - Zuzanna Rapacz - Poronin
Grupa III - rocznik 2013 - 2014 - chłopcy
I miejsce - Wiktor Gancarczyk - Raba Wyżna
II miejsce - Szymon Jarząbek - Małe Ciche
III miejsce- Andrzej Pawlikowski - Małe Ciche
Grupa IV - rocznik 2011 - 2012 - dziewczynki
I miejsce - Natalia Dziubas - Małe Ciche
II miejsce- Maria Rapacz - Poronin
III miejsce - Karolina Majerczyk - Murzasichle
Grupa IV - rocznik 2011 - 2012 - chłopcy
I miejsce - Jan Jędrol - Suche
II miejsce - Stanisław Gał - Małe Ciche
III miejsce - Dawid Sikora - Murzasichle
Grupa V - rocznik 2009 - 2010 - dziewczynki
I miejsce - Angelika Strama - Małe Ciche
II miejsce - Magdalena Strama - Małe Ciche
III miejsce - Michalina Tragarz - Poronin
Grupa V - rocznik 2009 - 2010 - chłopcy
I miejsce - Jan Kublicki - Poronin
II miejsce- Stanisław Kulasek - Poronin
III miejsce - Marek Łukaszczyk - Małe Ciche
Grupa VI - rocznik 2007 - 2008 - dziewczynki
I miejsce - Ewelina Gał - Murzasichle
II miejsce - Zuzanna Moszczyńska - Poronin
Grupa VI - rocznik 2007 - 2008 - chłopcy
I miejsce - Jakub Machunik - Poronin

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dzięki licznym sponsorom startujący otrzymali dyplomy i puchary oraz cenne nagrody (m.in. vouchery do lokalnych term, stacji narciarskich i lokali gastronomicznych, sprzęt sportowy, okolicznościowe bufy) o łącznej wartości około 30 tys. zł 

Przedstawiciele Rady Rodziców zadbali o poczęstunek, a kibice o wspaniałą atmosferę. Patronat medialny nad imprezą objął lokalny portal internetowy www.podhale24.pl .
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Murzasichlu serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu , w szczególności:

- za wsparcie materialne sponsorom: p. Januszowi Pawlikowskiemu Radnemu Powiatu Tatrzańskiego, p. Edwardowi Siarce Posłowi na Sejm RP, Bukovina Terma Hotel Spa, Termom Szaflary, Stacji Narciarskiej Murzasichle-Ski, Stacji Narciarskiej Małe Ciche, Gminnemu Pełnomocnikowi ds. Zapobiegania i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, Wyciągowi narciarskiemu “Błociska”, Producentowi Odzieży Sportowej Berdax, Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Firmie „Wo-Ma”, Karczmie “u Wiktora”, Sklepowi “Lewiatan” Murzasichle, Sklepowi i Serwisowi Rowerowemu „Sawera”, Przedsiębiorstwu Handlowemu „Pakfol”.
- za swój czas i pomoc w organizacji wyścigu, m.in. zabezpieczenie terenu, poczęstunek: Stacji Narciarskiej Małe Ciche, Pizzerii „Andreo”, Ochotniczej Straży Pożarnej Małe Ciche i Murzasichle, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Radzie Rodziców.
Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy. Życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Fotografie udostępnione ze strony https://www.poronin.pl

Przejdź do galerii

"WIEM I POTRAFIĘ"

❗️UWAGA❗️ ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ NA ZAJĘCIA DODATKOWE W RAMACH PROJEKTU "WIEM I POTRAFIĘ" KOORDYNOWANEGO PRZEZ GMINĘ PORONIN...
Szczegółowe informacje oraz regulamin rekrutacji znajduje się w sekretariacie szkoły.

 

 

Podkategorie

f t g m