Dzięki Pani prowadzącej warsztaty podróżnicze dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas 1-3 mogły przenieść się do orientalnego kraju- Chin i poznać chińskie wynalazki.
Podczas zajęć można było spróbować swych sił w posługiwaniu się pałeczkami, wziąć do ręki delikatny kokon jedwabnika, zagrać na chińskich instrumentach a także przymierzyć regionalne stroje i kapelusze.
Dzieci poznały legendę o wynalezieniu zielonej herbaty, którą pije się w pięknie dekorowanych czarkach z chińskiej porcelany. Wyznaczały kierunek północny na kompasie, który również został wynaleziony w Chinach. Poznały zagrożone gatunki zwierząt, które żyją na tamtym terenie, mogły też posłuchać pięknych dźwięków wydawanych przez chiński flet. Warsztaty bardzo podobały się zarówno dzieciom jak i nauczycielom.