Copyright 2020 - .

Najważniejszą wiadomością jest to, że

SĄ WAKACJE!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie z naszej szkoły świętowali dzisiaj Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym dniu cała społeczność szkolna ubrała się w stroje o barwie niebieskiej. Ponadto wychowawcy prezentowali dzieciom prawa dziecka oraz korzystali z materiałów dostępnych od Unicef. Nasze wolontariuszki zorganizowały zajęcia dla młodszych klas, podczas których wspólnie z panią pedagog przedstawiły dzieciom ich prawa i zwróciły uwagę na ważny dokument, którym jest Konwencja Praw Dziecka.